איך לבחור מיטת נוער

חלומות מיטות ומזרנים / איך לבחור מיטת נוער

מיטת נוער - רשת חלומותידועה כי לשינה השפעה משמעותית על בריאות הילדים והתפתחותם. במהלך השינה מופרש מהמוח הורמון הגדילה, האחראי על התארכות העצמות הארוכות ועמוד השדרה. הפרעות בשינה עלולות לגרום לפגיעה בייצור הורמון זה ולפגוע בהתפתחות תקינה של הילד. לכן, ישנה חשיבות רבה לבחירת מיטת נוער איכותית עבור ילדכם. מיטה איכותית, יציבה ונוחה אשר תואמת למידות הנער או הנערה יבטיחו כי הם ייהנו משינה איכותית, לא יחושו עייפות במהלך היום ורמת הריכוז שלהם לא תיפגע. חשוב לדעת, כי מעבר להיבט הפיזי, איכות השינה משפיעה גם על מצב הרוח. בזמן השינה מופרש מהמוח גם מוליך עצבי בשם סרוטונין, אשר תורם לשמירה על מצב רוח מרומם ומונע הרגשה מדוכדכת ואף דיכאון.

כיצד לבחור מיטת נוער איכותית ?

שוק מיטות הנוער מציע מבחר רב של מיטות וספות נוער. להלן מספר שיקולים שיש להתייחס אליהם בבחירת מיטת נוער.

החומר ממנו עשויה המיטה

הדבר הראשון אשר מומלץ לבדוק הוא החומרים מהם עשויים בסיס המיטה, המסגרת, רגלי המיטה וראש המיטה, שכן חומרי גלם איכותיים יבטיחו מיטת נוער יציבה וחזקה אשר תוכל לשרת את הילד לאורך שנים.

מידות המיטה

ודאו כי מידות המיטה מתאימות לילד וכן לממדי חדר השינה. במידה ומדובר על מיטת נוער נפתחת למידות מיטה זוגית או מיטה במידה שבין מיטה זוגית ומיטת יחיד (רוחב 1.20 מ’), אל תשכחו לבדוק האם יוותר מספיק מרחב בחדר גם עם המיטה במצב פתוח.

אחסון

מיטת נוער עם ארגז מצעים יכולה להוות פתרון מושלם עבור חדר קטן או בכל מקרה בו דרוש עוד מקום אחסון בחדר.

מזרן אורטופדי איכותי

חשוב להתאים למיטה מזרן איכותי ונוח. מזרן אורטופדי יתאים עצמו למבנה הגוף של הילד, יפזר את משקל גופו באופן שווה ויאפשר לילד שינה ערבה לאורך הלילה.

סגנון ועיצוב המיטה

מומלץ ללכת עם הטעם של הילד. בסופו של דבר, הילד הוא שישהה בחדר ועליו להרגיש בו בנוח. בתקופת ההתבגרות, לחברים ולפידבק מן הסביבה השפעה רבה על הדימוי העצמי של בני הנוער. בחירת מיטת נוער על ידי הילד תתרום לביטחון העצמי שלו והוא ישמח לארח חברים ללא חשש מתגובתם.

מעבר לבחירת המיטה, כדאי לעצב את חדר השינה תוך שימוש בצבעים רגועים משרים אוירה נעימה, ויקלו על הילד להירדם. מיטת נוער כדאי להציב כך שאור מהמסדרון או מהסלון לא יגיע ישירות לאזור בו ממוקם ראש הילד, כדי לא להפריע לו בשינה במידה והדלת פתוחה.

רשת ‘חלומות’ מייצרת ומשווקת מיטות, מזרנים אורטופדיים ומוצרים נוספים לחדרי שינה. בין מוצריה, מגוון רחב של מיטות נוער, ספות נוער, מיטות נוער נפתחות (היי רייזר), דגמי מיטה חלום וחצי ועוד. באפשרותכם לרכוש מיטת נוער אשר תיוצר לפי הזמנתכם, בהתאם לדגם, למידות ולצבע שבחרתם. נשמח לייעץ לכם בבחירת מיטת נוער וכן מזרן אורטופדי איכותי תואם.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:


ספת ספר

מיטת נוער היי רייזר

מיטת נוער נפתחת לחדר שינה משותף

0
× איך אנחנו יכולים לעזור?