בחירת מזרן עבור מיטת ילדים

חלומות מיטות ומזרנים / בחירת מזרן עבור מיטת ילדים

מזרון עבור מיטת ילדיםהיות ולשינה השפעה משמעותית על הבריאות הפיזית והנפשית של הילד ועל התפתחותו התקינה, ישנה חשיבות רבה בבחירה נכונה של מיטת ילדים. לא פחות חשוב מכך, היא בחירת המזרן למיטת הילדים, שכן למזרן משקל רב באיכות השינה של הילד. ישנן מספר נקודות אליהן יש לשים לב בבחירת מזרונים לילדים:

  • החומרים מהם עשוי המזרן – קיימים בשוק מזרנים עבור מיטת ילדים אשר עשויים מחומרים שונים. בדקו מהם החומרים מהם מורכב המזרן, מבפנים ומבחוץ. לדוגמא, בשוק קיימים סוגים שונים של מזרני ספוג בעלי שניים או שלוש שכבות בדרגות צפיפות וקשיחות שונות. אפשרות נוספת היא לרכוש מזרון לטקס אשר שומר על צורתו הודות לתכונות של חומר הלטקס, ובכך מספק תמיכה טובה לגב. כמו כן, ניתן לבחור מזרון ויסקו, העשוי חומר אלסטי דמוי ג’ל, אשר משנה את מצבו לפי הטמפרטורה. החומר מתחמם במהלך השינה, מקבל את צורת הגוף ומפזר את משקלו למניעת לחץ. לאחר השימוש, המזרן חוזר לצורתו המקורית.
    אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא החומר ממנו עשוי ציפוי בד המזרן. רצוי לבחור בבד נושם אשר ימנע הצטברות של לחות, ישמור על המזרן לאורך זמן רב יותר, ויאפשר שינה נוחה וטובה יותר.
  • קשיחות – קשיחות המזרן הינה תוצר של החומרים והמבנה של המזרן. מזרון לילד צריך להיות קשיח יחסית בכדי לספק תמיכה טובה, הדרושה לתהליך ההתפתחותי של גדילת העצמות ועמוד השדרה. לכן, רצוי שלא לבחור במזרן קפיצים, או מזרן רך מדיי, ולבחור במזרן בדרגת קשיות בינונית ומעלה. בנוסף לכך, יש לקחת בחשבון את הנוחות של הילד. בסופו של דבר, השיקול צריך להיות בחירת מזרן אורטופדי איכותי אשר יאפשר לילד שינה נוחה ובטוחה.
  • מידות המזרן – במידה ואתם רוכשים את המזרן בנפרד מן המיטה, וודאו כי המזרן בגודל הנכון ותואם למיטה באופן מיטבי. בכדי למנוע טעויות, יש לקחת בחשבון את מידות המסגרת הפנימית של המיטה. במידה ואתם מתכננים רכישת מיטת ילדים ומזרן יחד, מומלץ לבחור במיטה ומזרון שילדיכם יוכל לגדול עמם.

ללא ספק, התקציב הינו גם כן שיקול בעת רכישת מזרן עבור מיטת ילדים. עם זאת, מומלץ שלא להתפשר ולרכוש מזרן אורטופדי איכותי. אמנם מחיר גבוה לא מעיד בהכרח על איכות גבוהה, אך וודאי לא תרצו לבחור במזרן זול ולא איכותי, בייחוד אם תרצו שהמזרן ילווה אותו לאורך תקופה ארוכה. מומלץ לבדוק את האפשרויות השונות, לבצע ‘סקר שוק’, ולוודא כי המזרן שבחרתם איכותי ונוח עבור הילד, כך שיוכל לשמש אותו בתקופה התפתחותית חשובה זו בחייו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מזרן אורטופדי

מזרן ללא קפיצים

מזרונים אורטופדיים עם שכבת פילוטופ

0
× איך אנחנו יכולים לעזור?