כיצד תדעו מתי הגיע הזמן להחליף מזרן ?

חלומות מיטות ומזרנים / כיצד תדעו מתי הגיע הזמן להחליף מזרן ?

מזרן אורטופדיאנשים לעיתים דוחים רכישת מזרן חדש מתוך שיקולים כלכליים, אבל חשוב לזכור כי איכות המזרן עליו אנו ישנים משפיעה על בריאותנו ואיכות החיים שלנו, ועל זה אי אפשר לשים מחיר…  

שינה על מזרון לא איכותי עלולה להתבטא בשינה לא רציפה, כאבי גב, כתפיים וצוואר ושרירים, וכן עייפות ומצב רוח רע במהלך היום. ישנה חשיבות רבה לבחירת מזרן אורטופדי איכותי, אבל לא פחות חשוב מכך, חשוב לדעת מתי הגיע הזמן להחליף אותו ולרכוש מזרן חדש.

אמנם מזרן חדר השינה לא נוטה להתבלות או להתלכלך כמו ספת הסלון, לדוגמא, אך אחרי שנים של שימוש, גם המזרן עלול להתבלות ולאבד מיכולת התמיכה בגופנו בזמן השינה. כמו כן, המזרן עלול להתמלא באלרגנים, חיידקים וקרדית האבק, אשר יכולים לפגום באיכות השינה ולגרום בעיות בריאות, במיוחד לסובלים מאלרגיות או אסטמה.

ההמלצה היא להחליף את המזרן אחת ל-8 שנים. עם זאת, יתכן כי המזרן יתבלה ולא יספק את התמיכה הנחוצה, גם קודם לכן.  בדקו את המזרן וודאו שאין עליו סימנים של קרעים, נקודות “רכות” או קפיצים בולטים. הסירו את כל כיסויי המזרון ובדקו היטב שאין שקעים אשר עלולים להצביע על כך שהוא איבד את יכולת התמיכה שלו. אפשרות נוספת היא להעמיד את המזרן על הרצפה במקביל לקיר ולבדוק האם הוא ישר או לא. במידה והמזרן קיבל “בטן”, הגיע הזמן להחליפו.

מעבר לבדיקה ויזואלית של המזרן, האינדיקציה הטובה ביותר היא המידה בה המזרן נוח עבורכם ואתם נהנים משינה איכותית. במידה ואתם קמים בבוקר עם כאבי גב, צוואר או כתפיים או קמים עייפים וחסרי אנרגיה, כדאי לשקול רכישת מזרן חדש. כמו כן, אם אתם מרגישים שקשה לכם למצוא תנוחה נוחה לשינה, אינכם מצליחים לישון ברציפות לאורך הלילה או מרגישים את קפיצי המזרן או שהגפיים שלכם “נרדמים” בשכיבה על המזרן, יתכן שעליכם להחליף את המזרון, גם אם הוא נראה במצב טוב.

כיום קיימים סוגים רבים של מזרנים אורטופדיים, אשר עוזרים לישון טוב יותר בלילה ולקום רעננים ומוכנים להתייצב בפני היום החדש. המזרונים נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם עשויים ובמידותיהם, ישנם מזרנים עם קפיצים או מזרנים בלי קפיצים ועוד. חשוב לרכוש מזרן אורטופדי מחברה מקצועית אשר נציגיה יוכלו לייעץ לכם ולעזור לכם לבחור את המזרן הנכון, המתאים והנוח ביותר עבורכם. בנוסף, וודאו כי החברה מעניקה תעודת אחריות על המזרן.

רשת חלומות הינה חברה ותיקה אשר מציעה מבחר גדול של מזרנים אורטופדיים. לחברה ניסיון רב בהתאמת מזרנים ללקוחות לפי צרכיהם והמידות הדרושות להם. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולעזור לכם למצוא את המזרן המתאים לכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:


מזרן אורטופדי

מזרן ללא קפיצים

מזרונים אורטופדיים עם שכבת פילוטופ

 

0
× איך אנחנו יכולים לעזור?