מזרון ספוג לשינה איכותית

חלומות מיטות ומזרנים / מזרון ספוג לשינה איכותית

מזרן ספוגמזרון ספוג הינו סוג המזרן הנפוץ ביותר בישראל. הספוג ממנו עשוי המזרן הוא למעשה חומר פלסטי מוקצף שנקרא פוליאוריתן. חומר זה הינו עמיד לאורך זמן, והוא מציע נוחות רבה לשוכבים על המזרן. נעשה בו שימוש כמרכיב עיקרי במגוון מזרונים, בייחוד במזרונים ללא קפיצים, אך גם בשכבות הפנימיות של מזרוני קפיצים.

חומר הפוליאריתן משמש בעיקר במזרוני ספוג העשויים משילובי פולימרים – מזרוני ויסקו וכן מזרוני לטקס. מזרונים אלו הינם מזרוני ספוג מתקדמים יותר מן המזרנים עשויי פולאוריתן בלבד שהיו מצויים בעבר בכל בית, והם מספקים תמיכה טובה יותר לגוף.

מזרני ספוג עשויים פוליאוריתן מגיעים בשלוש דרגות קושי עיקריות, כאשר קושי המזרן מושפע מרמת הדחיסות של הספוג. ככל שהספוג במזרן דחוס יותר, משקלו הסגולי גבוה יותר וכן דרגת הקושי שלו. מתוך רצון להקל על האבחנה בין סוגי הספוג השונים, דחיסותם ומשקלם, הוחלט להחדיר לכל סוג ספוג פיגמנט, כלומר לצבוע אותו בצבע מסוים. לדוגמא, ספוג לבן נחשב לספוג בעל דרגת קושי נמוכה יחסית, ספוג סגול מסמל דרגת קושי בינונית, וספוג כחול מסמל דרגת קושי גבוהה. מזרן מספוג כחול נחשב איכותי ועמיד במיוחד. הוא קשיח אך בעת ובעונה אחת גמיש ונעים לשכיבה.

קיימים מספר סוגים של מזרונים אורטופדים פופולריים מסוב מזרני מספוג. הסוג הפופולרי ביותר כיום מכונה מזרון ספוג זכרון, וידוע גם בשמו ויסקו ג’ל. הכוונה היא למזרן אשר מקבל את הצורה של כל עצם שמונח עליו, אך גם “זוכר” את צורתו המקורית וחוזר אליה לאחר שעצם זה מורד ממנו. מזרן זה עשוי מחומר פולימרי בעל תכונות התנהגות מיוחדות, שהוא שילוב של ויסקו אלסטי ופוליאוריתן. הודות לתכונות החומר הזה, חלוקת משקל הגוף על מזרון כזה היא מיטבית, כך שלא נוצר לחץ על אזורים שונים. המזרן מתאים את עצמו לצורת הגב של האדם ששוכב עליו, שומר על הראש בתנוחה נכונה, תומך כראוי בשרירי הצוואר, באגן ובגב התחתון. כמו כן, חלוקת משקל הגוף באופן שווה מאפשרת זרימת דם טובה יותר. הודות ליתרונות אלה של מזרן ספוג זיכרון, האדם הישן עליו מתעורר ערני ונינוח, ללא כאבים ומיחושים.

רבים ישמחו לדעת כי כיום קיימים מזרני ספוג זכרון אשר תומכים בסגנונות שינה שונים, ומתאפיינים בדרגות צפיפות וקושי שונות. עבור בני זוג אשר נבדלים בדרגת קושי מזרן המועדפת עליהם, מומלץ לרכוש זוג מזרנים אורטופדיים המשלבים מסוג ספוג זכרון, וכך יוכלו שיניהם ליהנות משינה איכותית לאורך הלילה על מיטה זוגית משותפת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:


מזרן אורטופדי

מזרן ללא קפיצים

מזרונים אורטופדיים עם שכבת פילוטופ

× איך אנחנו יכולים לעזור?