מיטה זוגית עבור חדר שינה קטן

חלומות מיטות ומזרנים / מיטה זוגית עבור חדר שינה קטן
מיטה זוגית לחדר שינה קטן

עיצוב חדר השינה מצריך תכנון, שכן משפחות רבות לא יכולות להרשות לעצמן לרכוש רהיטים שונים לחדר השינה רק בכדי לגלות כי הם אינם מתאימים לחלל החדר ועליהן לרכוש את כל הריהוט לחדר מחדש. בחירת ריהוט לחדר השינה מושפע בין היתר מהסגנון העיצובי שנבחר לחדר, אך לא פחות מכך, ממידות החדר וצורת החלל. לכן, אין זה מפתיע כי עיצוב חדר שינה קטן יכול להיות משימה קשה אף יותר.

המטרה בעיצוב חדר שינה קטן היא ליצור אווירה נעימה ואוורירית. עיצוב נכון יגרום לחדר להיראות גדול יותר, ועל הרהיטים שבו לאפשר תנועה בצורה נוחה בחדר. חשוב לבחור את הריהוט הנכון שאפשר תחושת מרחב למרות המידות הקטנות של החלל.

ללא ספק, מיטה זוגית מהווה פריט ריהוט דומיננטי ביותר בחדר השינה, ובחדר שינה קטן היא תתפוס מרחב לא קטן, ואולי אף את מירב חלל החדר. לכן, ישנה חשיבות בבחירת מיטה זוגית מתאימה אשר תתפוס מקום קטן ככל הניתן, אך ללא פגיעה בנוחות של הזוג אותו היא משמשת.

להלן כמה טיפים לבחירת מיטה זוגית עבור חדר שינה קטן:

  • לפני רכישת מיטה, הצטיידו במידות החדר ותכננו אילו רהיטים נוספים ברצונכם שיהיו בחדר השינה. וודאו שמידות המיטה שבחרתם יותירו מספיק מקום בחדר ליתר הרהיטים, מספיק מקום לנוע סביב המיטה בחופשיות וכו’.
  • בחדר שינה, כל סנטימטר חשוב. בכדי לחסוך מקום יקר, מומלץ לבחור במיטה זוגית שהמסגרת שלה אינה חורגת מגבולות המזרן.
  • מיטה זוגית נמוכה תיתן אשליית מרחב גדולה יותר. עם זאת, במידה ואתם זקוקים לחללי אחסון ובמיוחד אם חלל החדר אינו מאפשר הצבת ארון או שידה, כדאי מאד לשקול רכישת מיטה זוגית עם ארגז מצעים.
  • אם ברצונכם לרכוש מיטה זוגית עם ראש מיטה, היזהרו מבחירת מיטה עם ראש מיטה מאסיבי מדי אשר עלול לגרום לתחושת צפיפות בחדר שינה קטן. כמו כן, ראש מיטה גדול ומגושם עלול לגרום למיטה לתפוס חלל נוסף.
  • מיטה זוגית מעוצבת בצבעים בהירים ורכים תיצור תחושה כי החדר גדול יותר, ותשרה אווירת קלילות ורוגע.
  • למיקום המיטה בחלל החדר גם כן יש השפעה על מראה החדר באופן כללי. מומלץ למקם את המיטה כשראשה צמוד לקיר, בכדי לחסוך מקום, אך עדיין להותיר מספיק חלל מלפניה ומצדדיה לתנועה נוחה בחדר.
  • חשוב לדעת כי ישנן רשתות אשר מאפשרות הזמנת מיטה בהזמנה אישית לפי המידות הרצויות לכם. ודאו כי ישנו מזרן תואם למידות המיטה שבחרתם. כמו כן, בדקו האם הרשת מציעה חבילה הכוללת מיטה עם מזרן. לרוב, חבילות כאלו יציעו מחיר אטרקטיבי ברכישת מזרן אורטופדי יחד עם המיטה, כך שתוכלו ליהנות משינה מפנקת ואיכותית.

המקום שתופסת המיטה מבחינה ויזואלית יכול להיות מושפע כמובן גם מאלמנטים אחרים בעיצוב חדר השינה. באופן כללי, בחללים קטנים מומלץ להתמקד בצבעים בהירים, אשר יוצרים אשליית מרחב גדולה יותר. כמו כן, חשוב שיהיה כמה שיותר אור בחדר, ואם אין חלון גדול אשר מאפשר כניסת אור טבעי לחדר, כדאי להשקיע בגופי תאורה שיספקו את כמות האור הדרושה. במידה וניתן, שקלו לוותר על ארון גדול בחדר השינה, ונצלו את החלל הפנוי בגובה החדר להתקנת מדפים אשר יספקו פתרון אחסון.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מהו מזרן אורטופדי

מיטה זוגית עם ארגז מצעים – יתרונות ושיקולים ברכישת מיטה

מיטה זוגית מעץ מלא

0
× איך אנחנו יכולים לעזור?