מתי כדאי להחליף כרית, ולמה איכות הכרית חשובה?

חלומות מיטות ומזרנים / מתי כדאי להחליף כרית, ולמה איכות הכרית חשובה?

כרית אורטופדיתאחד הדברים הכי בסיסיים שחשובים לקיום אורח חיים בריא הוא איכות שינה טובה. אנשים שלא ישנים טוב בלילה יכולים לסבול מבעיות של עצבנות, עייפות, מתח, כאבי גב, חרדה וגם כאבי ראש. אנשים רבים פשוט לא ישנים טוב כי הכרית או המזרן שהם ישנים עליהם לא מתאימים להם ולא נוחים להם. אמנם המודעות לחשיבות של מזרן איכותי גברה מאד בשנים האחרונות, אך רבים עדיין אינם מפנים את תשומת ליבם לכרית עליה הם מניחים את הראש בכל לילה. לעיתים פעולה פשוטה של קניית כרית אורטופדית יכולה לשפר פלאים את איכות השינה היומית.

למה מומלץ לישון על גבי כרית אורטופדית ואיך זה יכול למנוע כאבי צוואר?

למעשה מומלץ מאוד לישון אך ורק על גבי כריות אורטופדיות. כרית אורטופדית יכולה לסייע לכל אדם לישון טוב יותר ולקום בבוקר בלי כאבי צוואר וגב. הכרית למעשה תומכת בראש שלנו וגם בחוליות שיש לנו בצוואר. כאשר אנחנו ישנים על גבי כרית שלא מתאימה למבנה החוליות שלנו אנחנו יכולים לקבל התכווצויות שרירים ולקום עם צוואר תפוס או כואב.

ללא ספק כתמים על הכרית או ‘בריחה’ של המילוי מן הכרית מהווים אינדיקציה טובה שהגיע הזמן להחליף את הכרית. עם זאת, חשוב לדעת שעם הזמן, כל כרית, גם כרית איכותית מתבלה ומאבדת מצורתה ומתכונותיה, ולא תמיד נוכל לראות זאת בעין. כמו כן, עם הזמן הכרית צוברת אבק, בקטריות ותאי עור מתים. אם רכשתם כרית פשוטה, כדאי להחליפה לאחר שישה חודשים. אם השקעתם ברכישת כרית אורטופדית, מומלץ להחליפה לכל המאוחר לאחר כשלוש שנים.

על  החשיבות הרבה של מזרן אורטופדי ומיטה איכותית

כאמור, לא רק הכרית שעליה אנחנו ישנים חשובה לאיכות השינה. לא פחות חשובים הם המיטה והמזרן עליהם אנו ישנים. מזרן אורטופדי יכול לשפר מאוד את איכות השינה שלנו בלילה. מזרן אורטופדי בנוי כך שהוא נועד לתמוך בחוליות של הגב שלנו ושל עמוד השדרה. בזמן השינה עמוד השדרה שלנו והשרירים בבטן שלנו (שתומכים בעמוד השדרה) רפויים, ולכן חשוב שהמזרן שלנו יתמוך בגוף. כאשר ישנים על גבי מזרן שהוא לא נוח או לא אורטופדי איכות השינה נפגעת ועלול אף להיווצר נזק לעמוד השדרה, לגב או לחוליות. בחירה של מיטה איכותית שתעניק למזרן את התמיכה הנכונה, תאפשר לו למלא את ייעודו כראוי ותאפשר לנו לישון טוב יותר כל לילה.

אם כן, כדאי להשקיע ברכישת מיטה, מזרן וכרית איכותית. אנשים שישנים טוב מתפקדים טוב יותר במהלך חיי היומיום שלהם והם חולים פחות במחלות כמו שפעת או התקררות. השינה חשובה לתהליכי החשיבה שלנו וגם למידת הערנות והחיוניות שלנו במהלך היום. הקפדה על שינה טובה יכולה לחזק את המערכת החיסונית וגם את הנפש. כדאי לרכוש מוצרים לחדר השינה מרשת מיטות ומזרונים אורטופדיים ותיקה, אשר תדע להעניק לכם ייעוץ באשר למוצרים המתאימים לכם באופן מיטבי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:


מהו מזרן אורטופדי

כרית אורטופדית

מיטה זוגית מתכווננת

0
× איך אנחנו יכולים לעזור?