ריפוד ספות

ספה תלת מושבית לסלון דגם שקד

השיקול לרפד ספה עולה בשני מצבים: כאשר יש לנו ספה שאנחנו מאד אוהבים, אבל המראה שלה כבר מרופט, יש בה כתמים שאי אפשר לנקות, קרעים או דהייה של הצבע, או כאשר יש לנו ספה במצב טוב, היא נוחה ומתאימה לחדר, אבל אנחנו רוצים לשנות את הסגנון העיצובי שלה. לא פעם תעלה ההתלבטות בין ריפוד הספה הקיימת ובין רכישת ספה חדשה. במרבית המקרים, ריפוד ספות יספק פתרון טוב יותר – משום שתיהנו מספה שנראית חדשה, במחיר זול יותר מרכישת ספה.

ישנם מגוון סוגי ריפודים בהם ניתן לעשות שימוש הנבדלים בסוג שלהם (ריפוד בד או עור), בצבע, במרקם ובסגנון העיצובי. ריפוד ספה אינו מסתכם תמיד רק בהחלפת הבד העוטף את הספה, ולעיתים יש צורך גם להחליף את הספוג ולתקן את הקפיצים שתחתיו.

ספה מרופדת דגם שקד

ספה מרופדת דגם שקד

סוגי בד לריפוד ספות

באיזה בד כדאי לרפד את הספה? להלן היתרונות והחסרונות של שלושת הסוגים הנפוצים.

  • בד טבעי – שימוש בבד טבעי כגון כותנה או פשתן יבטיחו ספה נעימה למגע ולישיבה, ומראה קליל ועדין. החסרון בהם הוא בכך שהם יכולים להתלכלך בקלות, ולא תמיד מומלץ לנקות אותם לבד, וכן הם עלולים להתבלות מהר יחסית.
  • ריפוד מעור – לעור מראה יוקרתי. הוא מתאפיין מצד אחד בעמידות גבוהה, והוא קל לניקוי, אך מצד שני, אם העור נשרט, בד”כ אין איך לטפל בכך. חסרון נוסף הוא שבגלל שמדובר בבד שאינו ‘נושם’, יש יותר נטייה להזיע בישיבה עליו.
  • בד סינתטי – היתרון בבד סינתטי הוא בעמידות שלו ביחס לבד הטבעי בפני בלאי ולכלוך, וקל יותר לנקות אותם. בנוסף, ניתן למצוא בדים סינתטיים דמויי עור וכך ‘ליהנות משני העולמות’.
ספה מרופדת דגם מעויינים

ספה מרופדת דגם מעויינים

ריפוד ספות – באיזה סגנון עיצובי כדאי לבחור?

כאן האימרה “על טעם ועל ריח…” בהחלט תקפה. הבחירה של הבד צריכה להיעשות על פי הסגנון העיצובי הרצוי. הצבעוניות והסגנון של הבד יכולים להשפיע על מראה החדר כולו – צבעים חמים מעניקים תחושה שונה מצבעים קרים. כך גם לגבי צבע אחיד וסולידי לעומת הדפס עליז. יש לקחת גם בחשבון שצבעים בהירים יעניקו לחדר תחושה של מרחב גדול יותר ואווריריות בניגוד לצבעים כהים. כמו כן, יש לקחת בחשבון את הפן הפונקציונלי ולהחליט על סוג הריפוד בהתאם לבני הבית ואורח החיים. לדוגמה, אם מדובר על משפחה עם ילדים קטנים, כדאי לתת לכך משקל בבחירת סוג הבד, הצבע והסגנון.

בחירה בריפוד הנכון יכולה לשדרג את המראה של כל החדר. כיום קיים מגוון רחב של בדים השונים בצבע ובסגנון שלהם, כך שתוכלו להתאים את בד הריפוד לכל סגנון עיצובי של הסלון או חדר השינה – בין אם אתם מעוניינים במראה קלאסי, כפרי, מודרני או כל סגנון אחר שתבחרו.

חשוב לבצע ריפוד ספות אצל חברה שמתמחה בתחום, בכדי להבטיח עבודה מקצועית ומדויקת. חלומות, רשת מיטות ומזרונים, מציעה ריפוד ספות באופן מקצועי ומהיר, עם האפשרות לבחור בין מגוון רחב של בדים איכותיים ועמידים. הריפוד החיצוני של הספה נעשה על פי שבלונות מהריפוד הישן, התפירה נעשית בדיוק רב תוך הקפדה על רמת גימור גבוהה. כך, תיהנו מספה מחודשת ויפה לאורך זמן.

0
× איך אנחנו יכולים לעזור?