5 טיפים לקראת עיצוב חדר שינה (וכל חדר אחר בבית…)

חלומות מיטות ומזרנים / 5 טיפים לקראת עיצוב חדר שינה (וכל חדר אחר בבית…)
טיפים לעיצוב חדר שינה

לפני עיצוב חדר שינה, ולמעשה כל חדר אחר בבית, ישנן כמה המלצות שכדאי לפעול על פיהן. אמנם לכל חדר יש את המאפיינים הייחודיים שלו, השימושים שלו והצרכים שהוא צריך למלא, ויש לעצב אותו בהתאם. עם זאת, יש כמה טיפים שיכולים שתקפים לכל חדר. לכן, לפני שאתם יוצאים לפרויקט עיצוב חדר השינה, וודאו שלקחתם בחשבון את העצות הבאות:

בחרו פריטים בעלי משמעות עבורכם

פעמים רבות אנשים מחפשים פריטים שימלאו חלל מסוים ולבסוף קונים רק לשם הרכישה. זכרו שחדר השינה הוא מקום המפלט שלכם, חלל אינטימי שצריך לשמש אתכם ואת בן/בת הזוג שלכם, כך שמומלץ למלא אותו בפריטים שתהיה להם משמעות עבורכם. חדר מלא בפריטים ללא משמעות ירגיש כמו חדר ריק ללא אופי. הפריטים השונים בחדר השינה החל מאביזרי נוי ועד רהיטים, ובראשם מיטה זוגית, צריכים לשקף את האופי שלכם.

טיפים לעיצוב חדר שינה

היו פרקטיים

תהליך עיצוב יכול להיות כיף גדול וקל להיסחף עם טרנדים אופנתיים, אך חשוב גם להיות בראש ובראשונה פרקטיים. מצאו רהיטים ואביזרים שלא יתאימו רק לסגנון העיצוב הרצוי, אלא גם לאורח החיים שלכם. לדוגמה, מיטה זוגית צריכה לשרת את שני בני הזוג ונוחות עבור שניהם צריכה להיות ערך עליון, הרבה לפני העיצוב. אם אתם מעצבים חדר נוער, ההחלטה בין מיטה זוגית, מיטת נוער או ספת נוער אינה צריכה להיעשות רק משיקולים אסתטיים אלא גם משיקולים פרקטיים של מרחב ונוחות. ספה נפתחת יכולה להיות פתרון מעולה גם מבחינה עיצובית אך מדובר קודם כל ברהיט שמטרתו לענות לצורך ולהיות שימושית, ולכן יש לקחת בחשבון את המידות שלה, מנגנון הפתיחה מבחינת נוחות והתאמה למקום בו היא תוצב, נוחות בישיבה ובשכיבה ועוד. נקודה נוספת בהקשר של פרקטיות – איננו בהכרח חושבים על מזרן אורטופדי כאשר אנחנו חושבים על עיצוב החדר, אך מזרן איכותי צריך להיות בהחלט שיקול, ורכישת המיטה או הספה צריכה להיות בהתאם.

צריך לקחת בחשבון שימושיות גם בהקשר של אביזרי נוי שונים – אם אין להם שימוש ואין להם משמעות מיוחדת עבורכם, נראה שהם לא צריכים להיות בביתכם.

צבעים וטקסטורות

חדר ללא שינויי צבע וטקסטורה יהיה חדר ‘משעמם’. שילוב של צבעים וטקסטורות יעניק לחדר עומק ועניין. גם אם אתם לא אוהבים לעצב עם הרבה צבעים או לא חובבים צבעים עזים, אתם יכולים ליצור עניין על ידי שימוש בטקסטורות שונות.

בדים

חשוב להשתמש בבדים בדוגמאות ובטקסטורות שאתם אוהבים שכן הם יכולים לשרת כאלמנט שיקשר בין כל המרכיבים בחדר. הקדישו זמן למצוא משהו שידבר אליכם, בין אם אתם מעוניינים ברכישת מיטה זוגית מרופדת, ספה, כורסאות או אפילו שטיח או וילונות. אם יש ברשותכם ספה, הדום או כסאות או כורסה שאתם אוהבים אבל הם לא מתאימים לעיצוב של החדר, שקלו ריפוד שלהם מחדש, פעולה שתהיה לעיתים זולה יותר מרכישת רהיטים חדשים, ותוכלו להתאים אותם בדיוק למה שתרצו. יתרה מכך, לפעמים אפילו רכישת כרית או זריקת בד יפה על הפריט יוכלו לעשות את העבודה וליצור אווירה שונה בחדר.

בחרו את צבע הקירות בסוף

עבור רבים זהו הכלל שהכי קשה לעמוד בו, אך הוא אחד החשובים. אם תעמדו בו, תוכלו לבחור את הצבע שיתאים באופן הטוב ביותר לרהיטים, פריטי הטקסטיל, השטיח, פריטי האומנות וכו’, ואת זה תוכלו לעשות רק אחרי שהכל כבר יהיה בחדר. זכרו שגם לתאורה חלק חשוב באופן בו ייראה הצבע שבחרתם על הקירות, ולכן כדאי לעשות את ההחלטה לאחר שגם בחרתם והתקנתם את התאורה בחדר ובדקתם את התאורה גם באור יום וגם בערב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:


מזרן אורטופדי

מיטה זוגית מרחפת

מיטה זוגית מעץ מלא

 

התקשרו עכשיו

0